unnamed (1)

Čo hovorí horoskop?

Živel: vzduch
Dynamika: kardinálna
Polarita: pozitívna
Vládca: planéta Venuša
Priaznivé dni: piatok, štvrtok
Menej priaznivý deň: streda
Šťastné čísla: 7, 8,10, 27
Farby: modrá, bledomodrá, modrozelená, svetložltá, ružová
Silná stránka: dobrý intelekt, zmysel pre poriadok, túžba po harmónii, veselý, prispôsobivý, láskavý, intuitívny.
Slabá stránka: slabá vôľa, náladovosť, rozmary, nepokoj
Kov: meď
Drahokamy: topás, tyrkys, diamant, zafír, achát, smaragd, perly
Povaha: sangvinická
Typ: typ umelca, vyrovnaný človek milujúci život, diplomat, bohém, rečník, sudca, advokát.
Časti tela, ktoré ovláda: obličky, slabiny, močový mechúr, slinivka brušná, žľazy
Choroby: žliaz, ľadvín, cukrovka, krvný obeh, reuma.
Harmonický vzťah môže vzniknúť vo zväzku s narodenými v znamení Blížencov /22.5.-21.6./, Vodnára /21.1.-19.2./, Strelca /23.11.-21.12./ a Leva /23.7.-23.8./.
Menej priaznivé sú znamenia Barana /21.3.-20.4./, Kozorožca //22.12.-20.1./ a Raka /22.6.-22.7./

Muž narodený v znamení Váh sa vždy snaží o vyváženosť, harmóniu a spravodlivosť. Jeho vkus a vnímanie si zaslúžia obrovský rešpekt. Žena veľmi ľahko podľahne jeho čaru vďaka neodolateľnému úsmevu, úžasnej odpovedi na dievčenské sny a keď neodolá, veľmi ťažko sa vymotá zo vzťahu. V mladom veku veľmi rád vyhľadáva flirty, lebo Váhy sú synonymom slova láska a kto iný by mal ovládať lepšie toho umenie ako on. Komplikovanosť ľúbostného vzťahu spočíva v jeho váhavosti. Nevie, či vášnivo odhodlanej žene ponúknuť sobáš, alebo nie. Rozhodne nechce raniť srdce, ale odkladanie rozchodu bolí viac. Zvyčajne teda o manželstve rozhodne ona. Jeho vysnená, okrem dokonalého vzhľadu bez natačiek a vyťahaných teplákov, musí byť aj výbornou hostiteľkou pre spoločenské návštevy u nich doma a udržiavať bezchybný poriadok. V erotike hľadá experiment a zmenu. Najskôr dáva lásku partnerke, potom deťom a napriek vernosti ho estetický aspekt povahy aspoň teoreticky vedie až do vysokého veku k záujmu o krásu opačného pohlavia.

Muž-Had je šarmantný, citlivý, má príjemné správanie. Je múdry a má zmysel pre humor.  Had sa oblieka starostlivo a elegantne, hoci občas trochu nápadne. Nie je výrečný, skôr mlčanlivý. O to viac uvažuje. Je intelektuál, rád filozofuje a má intuíciu. Preto sa vždy spoľahne na vlastné dojmy, tušenia, sympatie. Fakty, skúsenosti, rady a úsudky iných ho ovplyvnia len málokedy.
Rozhodnutý dosiahnuť svoj cieľ, bude Had neúprosne postupovať a rýchlo konať. Čo si raz zaumienil, to sa mu musí podariť. Neznáša porážku, neúspech by si nikdy neodpustil. Nevie prehrávať. Miluje peniaze a majetok a nie je ochotný sa o svoje bohatstvo s nikým deliť. Peniaze zásadne nepožičiava. K človeku, ktorý sa ocitne v núdzi, má súcit. Pomôže mu radou i činom, len peniazmi nie. Občas to s ochotou preženie tak, že pôsobí dotieravo a jeho pomoc je potom na obtiaž. Svojho chránenca si privlastní a s pravým hadím inštinktom privinie na svoju hruď, až sa chudák nemôže pohnúť a zadusí sa. Preto si dopredu dobre zvážte, či od Hada prijmete pomoc. Mohli by ste to oľutovať.
Vo finančných záležitostiach má Had šťastie. Nemusí si preto robiť starosti s peniazmi a je si toho aj vedomý. Ľahko ich zarobí, dobre investuje a nevydá ich.
“Čo je moje, je moje” – je jeho heslom. Na staré kolená sa z neho stáva lakomec. Iste si spomeniete na povesti a legendy, v ktorých hady strážia obrovské poklady.
Had sa hodí pre všetky povolania, kde možno dobre zarobiť. Neznáša však riziko a keďže je od prírody lenivý, ani ťažkú prácu. V láske je vlastnícky a žiarlivý, aj keď sám nemiluje. Aj tu si svoju obeť privinie tak pevne, že sa nevládze pohnúť. A to všetko len tak, pre zábavu, pretože Had je vo svojej podstate neverný. Má sklon zahýbať a tým si často komplikuje život. Tu je jeho Achillova päta. Ak sa mu však podarí ovládnuť svoje sklony a venovať celú svoju priazeň rodine, ušetrí nemálo hádok a starostí a prežije svoj život v harmónii. Had máva početnú rodinu. Možno preto, aby takto obmedzil partnerovu slobodu pohybu.
Byvol má tiež rád veľkú rodinu a preto s ním Had môže žiť v šťastnom manželstve. Hlavne pokiaľ Byvol zostane pánom v dome – a to mu zasa Had s radosťou prenechá. Partnerstvo Hada a Kohúta prinesie nejeden spor, hoci sa k sebe vlastne dobre hodia, lebo si navzájom korigujú svoje chyby. Beda každej Svini, ktorá sa dostane Hadovi do spárov! Had dá voľný priechod všetkým svojim najhorším vlastnostiam a bezbrannú a dôverčivú Sviňu si veľmi rýchlo zotročí a zmanipuluje. Sám by sa však mal mať na pozore pred Tigrom. Mohol by ho zničiť.
Prvé dve etapy života prebehnú Hadovi relatívne pokojne. Ale pozor pred treťou: nestále city a sklon k milostným dobrodružstvám mu ju môžu poriadne skomplikovať. Ak však ovládne svoje sklony, dožije sa pokojnej staroby.
Život Hada závisí od toho, či sa narodil v lete alebo v zime, vo dne alebo v noci, dokonca aj počasie v hodine narodenia hrá podstatnú úlohu. Had potrebuje teplo a bezpečie – zima, mráz, dážď či búrka mu škodia. Had narodený v teplé letné popoludnie bude oveľa šťastnejší, než Had narodený za búrlivej zimnej noci. Jeho osud je natoľko závislý od počasia, že Had narodený za búrky prežije celý život v nebezpečenstve.
V konečnom dôsledku platia pre Hada všetky charakteristiky, ktoré sa mu prisudzujú – či už kladné, alebo záporné. Ovláda umenie zvádzať, ale aj umenie získať a strážiť poklady. Je rovnako hadom v Eskulapovom znaku, ako aj hadom z raja…

Keltský horoskop-JARABINA
Človek – Jarabina je vášnivý, spontánny, energický a dôvtipný, ale i nevyrovnaný a impulzívny. Niektorí z týchto ľudí vyzerajú krehko, ale zdanie klame, ich vnútorná sila je veľmi veľká a vedia svoj život usmerniť, i keď niekedy sa riadia viac srdcom než rozumom, čím sa často zrania.

EGIPTSKÝ HROSKOP-SUTECH
Sutech je boh vojny, búrky a púšte, ale i boh slobody. Ľudia narodení v jeho znamení sú veľmi nároční a stále chcú podávať maximálne výkony. Neustále riešia dilemu, kedy zvoliť ten správny okamih pre činy a rozhodnutia. Len málokto z ostatných ľudí si tak dobre uvedomuje rôzne možnosti voľby. Stále hľadajú duševnú rovnováhu, túžia po harmónii a majú silné obavy, aby nesklamali. Kritika či neúspech sa ich veľmi dotkne a neľahko sa s tým vyrovnávajú. Ťažko priznávajú svoje chyby a omyly. Často to vedie k tomu, že už nemajú dostatok sily, aby v započatej práci pokračovali. Sutechov hnev sa u týchto ľudí objaví vtedy, keď sa stretnú s nejakou nespravodlivosťou – potom sú nekompromisní. Narodili sa s pocitom, že majú pomáhať spravodlivosti a všetkému, čo je na svete dobré – a v tom sú neúnavní.

 INDIANSKÝ HOROSKOP-HAVRAN
V európskej kultúre je havran symbolom smrti, je to zlé znamenie. Pre Indiánov však každé zviera predstavovalo tvora s dušou. Havran symbolizoval rovnováhu v prírode, pomáhal udržovať svet v harmónii. Pre ľudí narodených v tomto znamení je typická potreba spoločnosti a spoločenského života. Nemajú radi samotu, v skupine sa cítia bezpečne a sebaisto. Bývajú to otvorené, priateľské povahy. Dokážu nadväzovať nové známosti, sú komunikatívni, majú diplomatický talent. Nadviazané známosti sú však často povrchné, pretože Havrani nekladú na jedinca prílišný dôraz – dôležitejšia je skupina a spoločenský život.

CYKLICKÝ  HOROSKOP-DOBA PADAJÚCEHO LÍSTIA
Je to prvé znamenie jesene a nočná fáza. Posledné slnečné lúče zakrývajú temné a ťažké mraky. V tomto zamračenom období výrazne ubúda zo životných síl. S dobou padajúceho lístia nastáva aj doba dlhého spánku, ktorú ukončí až jar. Ľudia, ktorí prichádzajú na svet v tomto období musia čerpať z vnútorných zdrojov a nie zo stále sa zhoršujúceho a nehostinného okolia. Títo ľudia sú neúnavní, húževnatí a dobrosrdeční. Akokoľvek sa zdajú byť pevní a rozhodní, zastierajú tým svoju vnútornú neistotu. Túžia po súlade a pohoršujú sa nad všetkým, čo ho narušuje. Majú zmysel pre spravodlivosť a existuje pre nich jediné ustálené miesto, ktoré sú schopní akceptovať, a to je “zlatý stred”. Neznášajú spory, násilie, bezprávie, chaos a hlučných a neokrôchkaných jedincov. Majú sklon byť s každým zadobre, a tak im okolie často vyčíta pretvárku a faloš. V spoločnosti sa cítia veľmi dobre, obklopujú sa priateľmi a samota na nich pôsobí depresívne. Dokážu kriticky zhodnotiť získané postoje a v prípade, že sa im nedarí, skôr ustúpia, než aby sa viac snažili. Títo ľudia nikdy nestrácajú odvahu a dokážu sa zotaviť z každej porážky a neúspechu.  Ľuďom narodeným v tomto období chýba odhodlanosť a schopnosť sa rýchlo rozhodovať.Bleskové rozhodnutia ich ničia, skôr im vyhovuje mierne dorozumievanie. Ich sila spočíva vo vyhranenom takte a diplomacii, cite pre poctivosť a láskavosť. Pretože dobre poznajú hodnotu svojej práce, ich nároky sú značne vysoké a žiadajú príslušné ocecenie. V role nadriadených sa chovajú demokraticky a vyžadujú skôr spoluprácu než podriadenosť. Vhodné povolania sú tie, v ktorých sú v kontakte s mnohými ľuďmi. Vynikajú v obchodovaní, architektúre, inžinierstve, mechanike a podobne. Títo ľudia majú výrazné estetické a umelecké nadanie.
Ľudia narodení v tomto období sú v láske nenapraviteľní romantici. Neustále hľadajú perfektného a pravého partnera, čo môže vzbudzovať dojem prelietavosti. Veľmi ľahko sa zamilujú a rovnako ľahko sú aj zraniteľní. Sú nežní a láskaví a robia všetko pre to, aby neboli sami.

MESAČNÝ HOROSKOP-TYP DORASTAJÚCEJ LUNY
Tú patria všetci  ľudia, ktorí sa narodili , keď bola Luna pred Slnkom vo zverokruhu medzi 45 a 90 stupňami. Na oblohe sa zobrazuje prvá časť Luny – novozelené svetlo sa začína prejavovať. Ľudia narodení v tejto fáze majú potrebu sebapresadzovania, pociťujú v sebe silný podnet “k akcii”, akoby im život neustále hádzal rukavicu a oni ju prijímali.

Ich boj býva väčšinou zameraný na potieranie “starého” – tradícií a minulosti. Títo ľudia už veria v sami seba a majú potrebu urobiť “dojem na tento svet”.
OSUD V ČÍSLACH

 Irisdiagnostika Mudr. H. Peterkovej, február 2006
Na dúhovke moderátora SuperStar Pyca dochádza tiež k nahromadeniu pigmentu, tentokrát na vnútornej strane. To môže viesť k poruchám krvného obehu. Dôležité je preto obmedziť v potrave tuky a soľ. Červené škvrnky v očnom bielku môžu signalizovať tiež orgánové poruchy. Odporúčala by som zvýšiť príjem horčíka a koreňovej zeleniny. Iskra v oku svedčí o odvahe, vytrvalosti a pevnej psychickej vôli.
Pyco by mal obmedziť tuky a soľ. Upchávanie ciev, ku ktorému vedie okrem iného i nesprávne zloženie potravy, je zradné a nie je na začiatku vidieť. Hrozí pri ňom riziko infarktu.

 Pyco sa narodil 9-ho. Charakteristika dňa 9.
Ľudia narodení v tento deň sú nepokojné, silné a nezávislé individuality s mocne vyvinutou citovou sférou. Práve to spôsobuje, že rýchlo vzbĺknu a potom sa dostávajú do problémov so svojimi blízkymi či priateľmi.

 Keďže Pyco sa narodil 9. 10. 1977, tak jeho osobitné číslo je 7. Prečítajte si význam tohto čísla.

Ak ste “sedmičkou”, Vašou prednosťou je logické myslenie. Taktiež toto číslo praje filozofovaniu, čo mnohých privádza k samote a izolácii. Životné skúsenosti obvykle spôsobujú, že “sedmičky” sú nedôverčivé a nepokojné, nedajú sa ľahko spútať. Oblasti, ktoré môžu priniesť úspech: vedecká, výskumná práca, technika; ale tiež veľa filozofov a excentrikov sú “sedmičky”.

 ŽIVOTNÁ CESTA MARTINA RAUSCHA

7 – Sebazaprenie
Toto číslo vyjadruje vašu vlastnosť prispôsobenia sa životu. Kráčate životom najkratšou cestou k cieľu, nechávate sa unášať prúdom vody. Obetavo znášate všetky príkoria a ponaučenia v živote. Potlačením svojich túžob aby niečo bolo inak sa oslobodzujete od agresie voči okoliu. Vnímajte ľudí, vnímajte život srdcom a dokážete neuveriteľné veci.

 INICIÁLKY MENA A PRIEZVISKA
M: pracovitosť, úzkostlivosť, R: ustavičné napätie, emocionálnosť,
 NUMEROLOGICKY ROZBOR MENA A PRIEZVISKA
Číslo expresie
1 – Aktívny, odvážny človek, ktorý je rozhodný, neobávajúci sa ničoho. Všetko sa krúti okolo jedného problému – úspechu. Toto slovo definuje tvoju osobnosť – máš predpoklady byť šéfom. Si velkodušný, šľachetný, neskrotiteľný. Občas však dokážeš byt aj nežný a jemný.

Činné číslo: 3 (podstata danej bytosti, aký je človek vo vnútri) Trojka prináša šikovnosť a prispôsobivosť.

Dedičné číslo: 7 (ukazuje prínosy našich predkov, pre našu fyzickú, duševnú a duchovnú stránku) Sedmičke patrí rozvaha.

Intímne číslo
5 - Vyjadruje túžbu dosiahnuť úspech vo vytýčených predsavzatiach a viesť pestrý život, poukazuje na záľubu cestovať a hľadať nové dojmy prostredníctvom ustavičných zmien.

Číslo sebarealizácie
5 – Zadosťučinenie cítiš len vtedy, keď sa okolo teba niečo deje – vtedy dokážeš oslňovať a sústreďovať na seba pozornosť. Máš rád zmeny, cestovanie a dobrodružstvá, chceš, aby ťa život stále prekvapoval. To spôsobuje, že ťa občas hodnotia trocha povrchne.

ROZBOR PODĽA DÁTUMU NARODENIA (9. 10. 1977)
Číslo 9 všeobecne
Deviatka je číslo analýzy, máme ho všetci v našom dátume narodenia, rovnako tak ako sme všetci vybavení vďaka 1 určitým egoizmom. Keď sa pozrieme späť na začiatok 20 storočia, môžeme si všimnúť, že od roku 1900 svet značne zmenil svoj myšlienkový smer. Čo v rokoch 1800 až 1899 bolo rozvinuté a objavené – a to vďaka precíznemu logickému mysleniu, ktoré so sebou nesie 8 obsiahnutá v čísle roku – bolo od roku 1900 so znepokojujúcou rýchlosťou analyzované a ďalej rozvíjané. Ešte nikdy sme neprešli tak razantnou, tak priamou fázou, ktorá je svojim stále lačnejším, rýchlejším, lepším, vyšším, neustálym vývojom tak znepokojujúca, ako v dobe od roku 1900 do dnes. Ako bude vyzerať svet okolo roku 2030, keď ľudia narodení po roku 2000 budú určovať charakter spoločnosti? Nebude už prevládať egoizmus 1, ale jemnocit, komunikácia a pochopenie druhého.
Keď je číslo 9 2x a viac vo vašej numerologickej mriežke
U týchto ľudí sa všetko odohráva „hlavou“. Veľa ľudí s viac 9 sa rado zaoberá číslami, pretože to vyhovuje ich zvýšeným analytickým schopnostiam. Táto vysoká duševná energia musí byť využitá a ľudia, ktorých sa táto konštelácia týka sa cítia lepšie, keď môžu nasadiť svoje analytické schopnosti. Pozor ale na nebezpečenstvo, aby sa nestali jednostrannými a nechceli uplatňovať iba svoje hľadisko. Vo veľa prípadoch je ťažké ich prinútiť ku tomu, aby situáciu videli taktiež trošku inak, z iného pohľadu. Dotyčné osoby radi hovoria o svojich problémoch, ale väčšinou nikoho nenechajú vysloviť na nich svoj názor. Môžu byť veľmi nerozhodní, nepružní a taktiež sebestační.
Číslo 1 všeobecne
Jednotka je priradená komunikácii a poukazuje na to, ako sa vie dotyčný človek dorozumieť s druhými. Je veľmi dôležité, aby sa zadržaná energia, ktorá sa objavuje s viacerými jednotkami, a ktorá je sprevádzaná vnútorným napätím, bola pozitívne odbúraná a hlavne vyjadrená. Pretože 1 je číslo komunikácie, ktorá môže byť uplatnená v rôznych formách umenia, v práci alebo počas zábavy.
Keď je číslo 1 2x v jeho numerologickej mriežke
Ľudia s dvomi jednotkami v mriežke sa veľmi neradujú, pokiaľ sa musia rozhodnúť. Sú si veľmi dobre vedomí svojich problémov, zhodnotia ich zo všetkých strán a sú veľmi zmätení, ktoré rozhodnutie je to správne. Potrebujú čas, aby mohli problém preskúmať zo všetkých strán. Človek s nimi musí mať trpezlivosť, pretože nútiť ich ku rozhodnutiu nie je nič platné. Keď sa rozhodnú, tak to dajú jasne najavo. Niektorí ľudia s tromi jednotkami sú buď veľkí „kecálkovia“ alebo druhý extrém, veľmi mlčanliví. Veľmi málo o sebe a svojich myšlienkach hovoria. V každom prípade si svoje najhlbšie a najvnútornejšie pocity podržia v sebe.
Číslo 7 všeobecne
Sedmička je číslo emócií. Je to číslo, ktoré by rado pomáhalo a staralo sa. 7 má silu, avšak práve emócie si ju v priebehu jej života veľa vypýtajú. Súčasne ale týmto ľuďom prepožičiava silu ustáť všetky vzniknuté problémy. Ľudia s jednou 7 v dátume narodenia si neradi nechajú niečo povedať, všetko si chcú sami skúsiť. Je to ako keď sa niekomu hovorí: „neskáč z okna, zlomíš si nohu“, a ten človek to napriek tomu urobí a potom si povie: bola to pravda. Skúsenosti si jednoducho musia získať sami.
Keď je číslo 7 2x a viac v jeho numerologickej mriežke
Dotyčné osoby sú veľmi emotívne, možno dokonca „dramatické“. Hovoria a ohovárajú radi všetko a to s veľkou trvanlivosťou, pretože vždy znovu potrebujú počuť potvrdenie svojich názorov. Zaujímajú sa o spirituálne záležitosti a ezoterické oblasti. Pokiaľ sa niečoho chytia, potom s veľkým nasadením. Posilnené ich vyhraneným zmyslom pre spravodlivosť, usiluje sa veľa žien za práva žien ako takých. Ľudia s viac 7 v dátume narodenia sú veľmi emocionálni a pokiaľ sa zaviažu k nejakej veci, potom telom a dušou. Keď sa nedostaví vytúžené uznanie, môžu zatrpknúť a len zriedka zabúdajú na vymyslené alebo skutočné urážky. V takom prípade sa môžu dokonca stať pomstychtivými, hlavne keď sa na dlhú dobu ocitnú v nevýhode. Od svojho presvedčenia sa potom nedajú ničím odradiť.

Význam mena Martin
Mužské meno Martin má latinský pôvod a v preklade znamená “zasvätený bohovi Marsovi”, v prenesenom význame “bojovný”. Toto krstné meno patrí na Slovensku k stále rozšíreným. Nositeľov oslovujeme najmä Maroško, Majo, Majko. Martinovia, ktorí majú meniny 11. novembra, sú nepokojní, inteligentní, citliví a miestami napätí. Väčšinou sú extrémne tichí, bojazliví. Martinovia sú pohotoví a nájdeme u nich aj dar predvídavosti. Nositeľov týchto mien lákajú prevažne povolania spájajúce intelektuálnu a manuálnu činnosť. V citovom živote sa prejavujú ako nezávislí, nemajú radi objatia. Spoločensky sú nestáli, niekedy sa potešia návšteve, inokedy by sa najradšej zatvorili do svojej izby. V podstate majú skvelé zdravie, ale mali by sa vyhýbať intelektuálnej preťaženosti, a zasa naopak, dobre odolávajú telesnej únave. Mali by dostatočne odpočívať. Prospeje im vyvážená životospráva a potrebujú mať nejakého “koníčka”. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Šťastné farby Martinov sú čierna a tmavomodrá. Ochranné rastliny kostihoj, štiav, ochranné kamene zafír a opál. Osobným číslom tohto mena je 3 – Schopnosť. Martinom je skutočne daná schopnosť a reálny pohľad na svet. Dokážu si nájsť aj v tom najneprehľadnejšom svete svoju cestičku na vrchol a uspejú aj v tých najťažších podmienkach. Nevidia v ničom závažný problém, vždy sa dokážu postarať o dostatok pre seba a svojich blízkych, konajú rýchlo, s bystrým úsudkom a prehľadom o tom, čo je momentálne najdôležitejšie. Bývajú rodenými fatalistami, dívajú sa svet s odstupom a v ničom nevidia neprekonateľnú prekážku. Nič si priveľmi nepripúšťajú a majú veľkú sebadôveru. Už v detstve mávajú jasné svoje ciele a snažia sa ich dosiahnuť. No ak sa to nedá a oni vyčerpajú všetky možnosti, potom sa svojich snov pokojne vzdajú a pustia sa do nových plánov. Platí to rovnako pre súkromie, aj pre prácu.