Knižné zbierky Pycových receptov

 

 

 3.12. Žilina o 14:00 (Martinus OC Mirage)
6.12. Bratislava o 18:00 (Foxford – Martinus Bratislava )
13.12. Nitra o 17:00 (Martinus OC Centro)

 

 Knihu Štyri ročné obdobia (Moje Jedlo 3) si už môžete objednať.

 


 

 


Pokiaľ aj vy radi varíte tak ako Pyco alebo občas si radi vyskúšate nejaký ten neobvyklý recept, alebo nevaríte vôbec, budete z tejto knihy určite nadšení. Je v nej 80 receptov, ponúka lákavo naaranžované mňamky samé skvelé dobroty, ktoré sa pripravujú ľahko a pomerne rýchlo. “MOJE JEDLO” obsahuje päť kapitol: predjedlá, polievky, hlavné jedlá, šaláty a dezerty so surovinami, ktoré by mali byť bežne dostupné kdekoľvek na Slovensku. Ak ju ešte nemáte neváhate a zaobstarajte si túto kuchársku knihu. Je to potešenie pre všetky zmysly. Stačí málo a chutná jedlo je raz – dva na stole.

Pycova najnovšia kniha receptov “MOJE JEDLO 2” obsahuje množstvo ďalších vynikajúcich vegetariánskych dobrôt, ktoré zaručene opäť potešia nielen vás ale aj vašu rodinu a priateľov. Ani v tej druhej nebude chýbať pestrý jedálniček s ľahko stráviteľnými a zdravými receptami, tentoraz však ponúka ešte tvorivejšiu kuchyňu, plnú čerstvej zeleniny, ovocia, korenín a jeho najnovších kulinárskych kreácií aj nečakaných kombinácií. Zdravé recepty v knihe “MOJE JEDLO 2″ dopĺňa postrehmi a samotnou fotografiou, ktorej autorom je opäť sám Pyco. Nechýba dokonca aj zbierka čitateľských fotografií, reagujúca na jeho debutovú knihu.
Knihu “MOJE JEDLO 2″ môžete objednať aj online, napríklad cez Martinus.sk.

 


 

 


MOJE JEDLO

To, čo bolo najprv iba nápadom na vianočný darček, sa v jeho prípade stalo skutočnosťou. Pyco pripravil, nafotil a vydal kuchársku knihu plnú vlastných bezmäsitých receptov. Výsledok je teda autentickým zážitkom jeho vlastnej kuchyne. Napriek tomu, že jeho profesionálny život sa uberal iným smerom, nikdy variť neprestal, práve naopak. „Kuchyňu som vždy považoval za posvätnú alchymistickú miestnosť, kde vznikajú zázraky, obzvlášť ak sledujete niekoho tak zručného, ako je mama. Veľa som sa naučil aj počas štúdia na Hotelovej akadémii v Bratislave.”

V roku 1994 navždy z jedálnička vylúčil bravčové, hovädzie mäso aj hydinu a to ho donútilo hľadať, spoznávať a tvoriť ďalšie recepty. Ryby má rád, aj morské potvorky a aj rôzne iné dobroty. Napríklad sladké…:)

Pycova kuchárska kniha “MOJE JEDLO” uzrelo svetlo sveta 31. augusta 2012.
„Cieľom tejto knihy nie je objavovať nové trendy, kázať, učiť ani kopírovať už existujúce publikácie. Je to zbierka osobných a osvojených tradičných receptov z medzinárodnej kuchyne, ktorá snáď je dobrým návodom pre tých ktorí varia z povinnosti, bez vášne alebo pre ľudí, ktorí doposiaľ nikdy nevarili ale chcú začať. Pokiaľ nájdu nové inšpirácie aj tí skúsenejší a zdatnejší, bude mi cťou ak niektoré nápady zakotvia aj v ich domácnostiach.

 

Prečítať si viac


MOJE JEDLO 2

Dva roky po úspešnom debute Moje jedlo pripravil Pyco druhú zbierku vegetariánskych receptov. Pokračovanie publikácie nadväzuje na jeho prvý knižný debut Moje jedlo, ktoré sa teší veľkej obľube dodnes. Obálka knihy je originálna, krásna, zaujme ihneď, vytvorili ju fotografi Klaus Enrique a Branislav Šimončík, Pyca inšpirovala tvorba talianskeho maliara menom Giuseppe Arcimboldo, ktorého v 16tom storočí preslávili portréty plné zeleniny a ovocia.

Ani v druhej zbierke vegetariánskych receptov neopúšťa pestrý jedálniček s ľahkými a zdravými surovinami, tentoraz ponúka ešte tvorivejšiu kuchyňu, plnú čerstvej zeleniny, ovocia, korenín.
„Kniha vznikala asi rok a je to taká moja odpoveď a dúfam, že aj poďakovanie všetkým, ktorí si kúpili jej prvý diel. Za to aký mala úspech a pozitívne ohlasy. Títo ľudia so mnou komunikovali formou e-mailov a aj na besedách mi naznačili, že naozaj nie som sám, čo sa stravujem tak, že nejem mäso. No knihu si nekupovali len vegetariáni, ale aj tí, ktorí chceli nejakým spôsobom spestriť svoj jedálniček. Pretože každé jedlo, ktoré tam jej, aj keď neobsahuje mäso, je kombinovateľné s akýmkoľvek mäsovým pokrmom.

Bonus k novej knihe od Pyca. Natočil jeden video recept a varil aj v rádiu Expres.

 

Prečítať si viac